Najważniejsze informacje dla Wnioskodawców

POBIERZ BROSZURĘ INFORMACYJNĄ O NABORZE WNIOSKÓW>>Informator dla Wnioskodawców

 

KOSZTY NAJMU 

Twoje opłaty mieszkaniowe to: czynsz, zaliczka na koszty eksploatacji i Twoje własne rachunki.

  • Czynsz to po prostu opłata za korzystanie z lokalu. W filarze rynkowym rządowego programu mieszkaniowego czynsz jest na poziomie zbliżonym do tego, który obowiązuje na rynku prywatnym. Średnia stawka za mkw. wynosi 26,90 zł.
  • Zaliczka na koszty eksploatacji wynosi 5,5 zł / mkw.
  • Twoje rachunki za: ogrzewanie gazowe, wodę, prąd, wywóz nieczystości stałych i ciekłych, etc. (każde mieszkanie ma liczniki)

ILE PIENIĘDZY POTRZEBUJESZ NA POCZĄTEK? 

Po podpisaniu umowy najmu wpłacasz:

  • Pierwszy czynsz
  • Kaucję (3- lub 6-krotność miesięcznego czynszu)

JAKIE MIESZKANIE ODBIERZESZ? 

Mieszkania są już wykończone: z podłogami, glazurą, terakotą, białym montażem w łazience, drzwiami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Ściany są pomalowane na biało. Po Twojej stronie jest zakup mebli (w tym kuchennych) oraz sprzętu RTV/AGD. Kupisz je wtedy, kiedy będziesz mógł.

JAK PRZEBIEGA NABÓR? 

  • Pierwszy etap to przyjmowanie wniosków. Będzie można je wypełnić online (link do formularza wniosku znajdziesz na tej stronie w dniu naboru). Samorząd sprawdzi wnioski i każdemu przydzieli odpowiednią liczbę punktów – zgodnie z uchwalonymi kryteriami pierwszeństwa. Uwaga! Nawet jeżeli nie spełniasz żadnego kryterium pierwszeństwa, możesz złożyć wniosek.
  • Badanie zdolności czynszowej (tj. czy będziesz w stanie opłacać czynsz). Jeżeli po podpisaniu umowy najmu wpłacisz 6-miesięczną kaucję, składasz tylko oświadczenia o przychodach i zobowiązaniach. Natomiast jeśli chcesz wpłacić niższą, 3-miesięczną kaucję, musisz jeszcze udokumentować swoją sytuację finansową. Uwaga! Obowiązkowa dla wszystkich jest weryfikacja w BIG InfoMonitor oraz KRD. Nawet jeżeli otrzymałeś maksymalną liczbę punktów za kryteria społeczne, ale nie masz zdolności czynszowej, nie będziemy mogli wynająć Ci lokalu. Może się też zdarzyć, że zawnioskujesz np. o M4, a zdolność czynszową będziesz miał tylko na M3 – wówczas postaramy się zaproponować Ci taki właśnie lokal.

KIEDY ODBĘDZIE SIĘ NABÓR? 

Wniosek możesz złożyć przez stronę zamosc.mdr.pl – formularz wniosku będzie na niej dostępny: od godz. 12 w dniu 29 kwietnia do północy w dniu 13 maja br.

JAK WYCOFAĆ BŁĘDNIE ZŁOŻONY WNIOSEK?

Nie można poprawić wniosku. Można za to: wycofać błędnie złożony wniosek i złożyć nowy. Jak to zrobić?

1. Wypełnij krótki, 1-stronicowy dokument >> Zamość wykreślenie wniosku
Wyślij go na adres mailowy: komunalny@zamosc.pl. Możesz też dostarczyć go w wersji oryginalnej, na adres Urzędu Miasta Zamość: ul. Rynek Wielki 13, 22-400 Zamość, Biuro Obsługi Interesanta.
2. Nie musisz na nic czekać – drugi, prawidłowy wniosek możesz złożyć od razu.
Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią: 22 703 43 49, mail: infolinia@mdr.pl