Wnioski zakwalifikowane do II etapu naboru

656 wniosków na 96 mieszkań czyli blisko 7 chętnych na jedno M. Taki był wynik pierwszej części naboru najemców zainteresowanych zamieszkaniem na osiedlu przy ulicy Parkowej w Zamościu. Do drugiego etapu naboru zakwalifikowano 379 wnioskodawców (pobierz listę), którzy poprawnie złożyli wniosek elektroniczny oraz złożyli dokumenty w tradycyjnej, papierowej formie w wyznaczonym terminie, niezależnie od liczby zdobytych punktów.

Zainteresowanie naszymi inwestycjami niezmiennie pozostaje na wysokim poziomie. Oferowane przez nas mieszkania w formule najmu instytucjonalnego dają naszym najemcom poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Nie potrzeba wkładu własnego, ani środków na wykończenie mieszkania. Po spełnieniu kryteriów stawianych w naborze i wpłaceniu kaucji najemca może się wprowadzać do wybranego mieszkania – podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Najpopularniejszym lokalem jest M3 – o taki typ mieszkania aplikuje niemal połowa chętnych. Z kolei o M2 stara się 206 rodzin. Większość wśród wnioskodawców stanowią rodziny z dziećmi – to aż 60 proc. chętnych.

–  Rodziny z dziećmi to jedna z grup, która z jednej strony najczęściej poszukuje mieszkania, a z drugiej ma duże problemy z osiągnięciem zdolności kredytowej, która spada wraz z każdym kolejnym dzieckiem w rodzinie. Nasze inwestycje często wybierają także samodzielni rodzice, dla których jest to jedyna szansa na pozyskanie mieszkania o dobrym standardzie i odpowiednim metrażu. Na przykład w Świdniku takie rodziny stanowią ponad 25 procent wszystkich najemców – dodaje Krystyna Wąchała – Malik.

Inwestycja jest owocem współpracy pomiędzy PFR Nieruchomości S.A. a zamojskim samorządem i powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Zakwalifikowane gospodarstwa domowe zostaną zaproszone do weryfikacji czynszowej; polega ona na sprawdzeniu, czy wnioskodawcy posiadają możliwość regulowania opłat mieszkaniowych i „czystą kartę” w BIG InfoMonitor i KRD. 

POBIERZ INFORMATOR DOT. II ETAPU NABORU 

 

—-

Osiedle w Zamościu to niejedyna inwestycja spółki PFR Nieruchomości na Lubelszczyźnie. Jesienią ubiegłego roku pierwsi najemcy odebrali klucze do mieszkań na osiedlu przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” w Świdniku. Dziś inwestycja składająca się ze 108 lokali jest już w całości zasiedlona. Wśród najemców dominują mieszkańcy Świdnika, około 20 % przeprowadziło się z Lublina, a kilkanaście procent stanowią osoby z terenu województwa lubelskiego. Ponad 70 % to rodziny z dziećmi. Poza inwestycjami w Zamościu i Świdniku, PFR Nieruchomości zaoferowało 186 mieszkań w Białej Podlaskiej, inwestycji w pełni zasiedlonej od 2018 roku. Plany inwestycyjne spółki zakładają powstanie kolejnych około 400 mieszkań w Lublinie przy ul. Krochmalnej, na gruncie zakupionym od Krajowej Spółki Cukrowej.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych. Więcej: www.nieruchomosci.pfr.pl