Wykup mieszkań możliwy w dwóch wariantach

wykup mieszkań

Obecni najemcy mieszkań, które powstały w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus będą mogli stać się ich właścicielami. Możliwość wykupu będzie dostępna w dwóch wariantach:

• zakupu mieszkania od PFR Nieruchomości (za gotówkę, na kredyt hipoteczny). Najemca staje się właścicielem z chwilą podpisania aktu notarialnego

• zawarcia umowy najmu instytucjonalnego z dojściem do własności. Jest to oferta PFR Nieruchomości. Najemca, podpisując umowę najmu z dojściem do własności płaci czynsz DDW, który zawiera opłatę za najem oraz część kapitałową związaną z wykupem mieszkania. Po 25 latach staje się właścicielem mieszkania.

Z oferty będą mogli skorzystać wszyscy najemcy zamieszkujący na jednym z 14 osiedli, które powstały w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus. Najemcy, którzy chcą wykupić mieszkanie na własność, będą musieli spełnić kryteria finansowe. W przypadku kredytu – zgodnie z kryteriami banku udzielającego kredytu. Najemcy, którzy będą chcieli zawrzeć umowę najmu z dojściem do własności, będą musieli posiadać tzw. zdolność czynszową oraz zostać pozytywnie zweryfikowani w BIG Infomonitorze, oraz Krajowym Rejestrze Długów.

Możliwość wykupu będzie dostępna w Gdyni, Białej Podlaskiej, Wałbrzychu, Dębicy, Zamościu, Świdniku, Nowym Targu, Łowiczu, Toruniu, Mińsku Mazowieckim, Wrześni, Krakowie, Katowicach, Radomiu. Oferta zostanie skierowana do najemców 14 osiedli. Możliwością wykupu zostanie objętych 2857 mieszkań.

Informacje na temat warunków oraz terminy, w których ta opcja zostanie zaproponowana, zostaną przekazane najemcom poszczególnych inwestycji w pierwszym możliwym terminie.