Jest to umowa o najem instytucjonalny, którą zawierasz ze spółką MDR Zamość Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, utworzoną przez Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN.
Jeżeli chcesz wynająć mieszkanie, sprawdzamy czy masz zdolność czynszową, a więc czy będziesz w stanie opłacać czynsz i rachunki.
Czynsz, czyli opłata za korzystanie z lokalu. Jeżeli spełniasz warunki programu „Mieszkanie na Start”, otrzymasz dopłatę do czynszu.
Opłata Eksploatacyjna obejmuje:
Twoje indywidualne rachunki za: ogrzewanie, dostawy energii, wody oraz odbiór ścieków, odpadów i nieczystości ciekłych. W każdym mieszkaniu są liczniki. Płacisz tylko za to, co sam zużyjesz.
Obecni Najemcy mieszkań, które powstały w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus będą mogli stać się ich właścicielami. Poznaj szczegóły ->>
Dokładnie tak. Dwie formalności tylko muszą być spełnione. Zawrzemy aneks do umowy najmu, którą już podpisałeś, w którym Twoje dziecko będzie widniało jako najemca. Złożysz notarialne oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Od tego momentu wszelkie prawa i obowiązki najemcy będą dorosłemu dziecku przyznane.
Jeżeli dziecko mieszkało w lokalu zanim ukończyło 18 lat, to nie. Pobieramy tylko raport z KRD i Big InfoMonitor.
Opłatę za sporządzenie oświadczenia o poddaniu się egzekucji oraz wypisy notarialne, opłacimy w całości, jeżeli udamy się do kancelarii z nami współpracującej. Gdyby jednak miałby to być notariusz zaproponowany przez Ciebie, wtedy całkowity ciężar płatności spoczywa na Tobie.
Tak, ale w tym przypadku dziecko będzie musiało przejść badanie zdolności czynszowej.
Tak, właściciel działki budowlanej może zawrzeć umowę najmu . Przepisy nie zawierają żadnych ograniczeń dla właścicieli nieruchomości gruntowych.
Nabycie innego lokalu mieszkalnego w okresie obowiązywania umowy najmu nie jest przeszkodą w kontynuowaniu tej umowy.
Nie. Nie wolno podnajmować mieszkania osobie trzeciej. Napisz do nas wniosek, w którym przedstawisz swoją sytuację. Każdy taki przypadek rozpatrzymy indywidualnie.
Co do zasady nie. Zgodnie z zapisami umowy, po zakończeniu najmu powinieneś usunąć zmiany i przywrócić mieszkanie do stanu pierwotnego (jeżeli tego nie zrobisz, wykonamy to sami, ale na twój koszt). Zawsze możesz jednak napisać do nas wniosek o indywidualne rozpatrzenie sprawy.
Czynsz może być waloryzowany corocznie i jest uzależniony od wskaźnika inflacji. Jeżeli będzie ujemy oznaczać będzie obniżkę czynszu, jeżeli zaś będzie dodatni to podwyżkę. Wysokość zmian jest ograniczona i jest równa wartości wskaźnika. Zwracamy uwagę, że nie tylko czynsz podlega waloryzacji, ale również kaucja.